YAZ SEZONU CİLT BAKIMI

0
670

Yaz aylarını bir hayli derinden hissettiğimiz günlerdeyiz. Tatil planları, plaj günlükleri ve yaz geceleri… Oldukça keyifli, eğlenceli anılar vaadeden yaz; cildimize kalıcı hasarlar bıraktığı kadar dönemsel sorunlarında sebebi. Tıpkı yağlanmalar gibi.

Yaz aylarında, sıcaklık karşısında nem dengesini koruyamayarak kurumuya yüz tutan cilt savunmasız hale gelir. Ve bu durumu aşmak, kendini savunmaya almak için daha fazla yağ üretme yolunda ilerler.Sonuç ise sebum dengesi bozulan bir cilt.

Peki sebum dengesi bozulan bir ciltte ne gibi durumlar ortaya çıkar derseniz; ilk belirti olarak ciltte yağlanma ile karşı karşıya kalacağınızı bildirelim. Ama bu durumun ardındaki durum daha da kötü. Cilt altıda bu süreçte yağlanarak uzun vadede sivilce ve siyah nokta oluşumuna eğimli bir yapıya bürünür. Her ne kadar geçici olduğunu düşünsenizde durum tahmininizden daha inatçı olabilir.

Birde yaz aylarında makyaj yapmamanın verdiği his ile cildimizi arındırmayı ihmal eder, yetmiyormuş gibi beslenme konusunda da birçok kez kaçamak yaparken buluruz kendimizi. Bu etkenlerin cilt üzerinde yarattığı negatif sonuçlardan hiç bahsetmeyelim sizlere.

Tüm bu olumsuz oluşumları kolaylıkla tersine çevireceğiniz bir ürün tavsiyesi ile karşınızdayız:

Sinoz arındırıcı kil Maskesi!

İçeriğindeki kil özleri ile cilt altına nüfus ederek derinlemesine temizlik sağlayan maske, gerçek arındırıcı etkiye sahip. Var olan sivilce ve siyah noktalara karşıda mücadele eden maske aloe vera ve papatya özleri ile bu arınmaya sağlarken cildi dinlendiriyor.

Sebum dengesini kontrol altına alarak yeni sivilce, siyah nokta ve akne oluşumunu engelleyen maske, düzenli kullanımda gözeneklerin sıkılaşmasını ve daha gergin, bakımlı, ışıltılı bir cildin oluşumuna katkı sağlıyor.