YAZ KORKUSU: SELÜLİT VE ÇATLAKLAR

0
727
selülit kremi
selülit kremi

Oluşumuna birçok faktörün sebep verdiği konuşula dursun, özellikle yaz aylarında hepimizin korkulu rüyası; selülit !

Ani kilo değişimleri selülit ve çatlak oluşumundaki temel sorunlar gibi görünse de meselenin özünde düzenli ve doğru cilt bakımının yer aldığı tek gerçek.Yaşlanmayla birlikte incelen ve elastikiyetini kaybeden cilt dokusunda,selülitler zaman içerisinde daha da ön plana çıkar.

Selülit ve çatlak oluşumunu tetikleyen en önemli bilimsel gerçekten bahsedecek olursak: araştırma bulguları bize kan dolaşımı problemini gösteriyor. Birçok sebepten oluşum gösterebilen selülitlerden kurtulmanın en kolay yolu kan akışını hızlandırmak.

Peki bunu nasıl yapacağız dersiniz ? Aslında çözümü çok kolay. Birkaç adımda selülit oluşumunu nasıl azaltabiliriz ? gelin birlikte inceleyelim.

Yaşam Kaynağı, Selülit Düşmanı : Su

Vücut kitle endeksinizi göz önüne alarak gün içerisinde en az 2 lt su tüketimi açtığınız savaşın galibi olmanızı destekleyecek. Metabolizmayı hızlandıran su tüketimi kan akışını da hareketlendirerek sorunlu bölgelerdeki oluşumu yavaşlatacaktır.Suyunuza ekleyeceğiniz elma sirkesi veya limonun alkali dengesini sağlayarak gerçek detoks etkisi yaratacağını unutmayın!

Fazla Hareket Az Pürüz

Hepimiz gün içinde hareketsiz kalmaktan dert yanar ama asla harekete geçmeyiz. Günün sonunda bize kalansa korkulu rüyamız selülitler. Eğer spor salonuna gitme şansınız yoksa evde uygulayacağınız birkaç bölgesel hareket ile selülitlerle ve çatlaklarla olan mücadelenizi destekleyebilirsiniz.

Haftalık planınızda gün geçtikçe arttıracağınız “squat ve walking lunge” antremanları selülit ve çatlaklarla olan  mücadelenizde galip çıkışın habercisi.

Kendini Şımart !

Selülit problemiyle karşı karşıya kaldığınız basen ve üst arka bacak bölgenize uygulayacağınız masajlar ile bölgesel olarak kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz. Hatta işin içine masaj yağlarınıda eklersiniz, bu iş haftasonu terapisine dönüşebilir.

Sağlıklı beslenme, bol su tüketimi ve egzersizler. Tüm vücudunuz, selülitleriniz ve çatlaklarının için yaptığınız bu hayat kurtarıcı işi Sinoz Çatlak Kremiyle desteklemeniz daha kısa zamanda efektif sonuçlar elde etmenize katkı sağlayacak.

Ani kilo değişimleri, doğum sonrası oluşan çatlaklar ve selülitler ile mücadelenize güç katacak olan Sinoz Çatlak Kremi özel formülü ile cildinizin ihtiyacı olan elastik dokuyu geri kazanmanıza destek olurken gergin ve pürüzsüz bir görünümü beraberinde getirecek. Çatlak ve selülitlerle olan savaşınızda hafta sonu masaj seanslarınızı Sinoz Çatlak Kremiyle cilt terapisine dönüştürmeye hazır olun.