Yaşlanmak mı? Yaş almak mı?

0
883

Günler su gibi akıp geçerken, biz de her gün yeni yaşımıza, yıllarımıza bir gün daha ekliyoruz.

Cildimizdeki kırışıkları, lekeleri, aynada kendimize baktığımızda göreceğimiz tüm değişimleri de zaman bizlere bir hediye olarak getiriyor.

Yaşlanmak… Yaş almak…

Günlerce üzerinde konuşulabilecek bir konudur. Hepimiz güzel yaş almak isteriz. Yaşlanmak kelimesi artık biraz bize korkutucu ve üzücü gelmeye başlamıştır. Güzelce yaş almak için neler yapmalıyız?  

*Ciltte ince çizgiler, kırışıklıklar ve lekelere yol açan serbest radikalleri ortadan kaldırmak için bolca antioksidan içerikli sebze ve meyve tüketin. Tercihiniz kırmızı, koyu yeşil ve sarı renkli meyve ve sebzelerden olsun.

*Cildinizin gençliğini korumak için yaban mersini, ahududu, böğürtlen, somon balığı, havuç, nar, portakal ve bitter çikolata gibi serbest radikallerle savaşan antioksidanları tüketin.

*Kuruyan cilt daha çabuk kırışır. Cilt kuruluğuna karşı günde en az 8-10 bardak su tüketin ve yemeklerinizi hakiki zeytinyağı ile yapın.

*Günün en önemli öğünü olan kahvaltı alışkanlığı kazanın. Kahvaltıda hamur işleri yerine peynir, zeytin, yeşillik, yumurta, domates ve avokado gibi sağlıklı yiyecekleri tercih edin.

*Güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmaktan kaçının ve düzenli yüksek korumalı güneş kremleri kullanın.

*Alkol ve kafein tüketimini sınırlandırın.

*Günde 1-2 fincan yeşil çay tercih edin.

*Sigara içmeyin ve sigara içilen ortamlardan uzak durun.

*Vitamin ve mineral düzeylerinizi kontrol ettirin, dengeli ve yeterli beslenin.

*Açık havada düzenli egzersiz yapın, sporu hayatın bir parçası haline getirin.

*Hayatınızdaki stres faktörleri ile mücadele etmeyi ve rahatlamayı öğrenin. *Nem ve krem desteğini önemseyin. Cildinize dış etkenlere dikkat ederek, beslenme ile iç etkenleri düzenleyerek bakmaya devam edin.  

Bu düzenle birlikte cildinize düzenli şekilde uygulayacağınız Sinoz Mavi Anemon Çiçeği Kremi ile cildinizin güzel yaş almasını sağlayın. İçeriğindeki kolajen ve nar çekirdeği özleri ile cildinize yoğun nem desteği sağlarken, anti aging etkisiyle yenilenmiş, canlı, esnek ve sıkılaşmış bir cilt görünümü elde etmenize yardımcı olur.