Sivilce ve Güneş Lekeleri ile Başınız Dertte mi?

1
700
cilt lekeleri ve sivilce izleri
cilt lekeleri ve sivilce izleri

Dönem dönem artan, bizi delirten sivilceler hakkında konuşalım mı?
Yeme içme alışkanlıklarımızdan, stresli yaşamımızdan, kullandığımız ilaçlardan… Birçok sebepten hayatımıza dahil olan sivilceler ile mücadele etmeye hepimizin “Evet!” dediğini duyar gibiyim.

Sivilce ile mücadele sadece sivilceyi yok etmek ile bitmiyor, ardında bıraktığı lekeler de başımızın bir başka belası!

Sivilce izleri nasıl tedavi edilir?
Sivilce izleri itiraf etmeliyiz ki biraz inatçıdır ve herkes için aynı tedavinin %100 işe yaradığını söylemek mümkün değildir. Sivilce tedavisi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Güneş koruyucuların kullanımı,
Sivilce izleri cildinizden farklı tonlarda olabilir. Bunu dengelemek için güneş koruyucu kremler ve bazı cilt beyazlaştırıcılar kullanabilirsiniz.

Yumuşak doku dolgu maddeleri,
Çukur şeklinde olan sivilce izleri kollajen ya da yağ enjeksiyonu yapılarak daha az belirgin hale getirilebilmektedir. Ancak bu kalıcı bir uygulama değildir. Dönem dönem tekrar edilmesi gerekebilir.

Lazer ile cilt yenileme,
Bu uygulama ile sivilce izlerinin giderilmesi ve cilt görüntünüzün iyileştirilmesi mümkün olabilmektedir.

Enerji cihazları,
Radyofrekans ya da IPL lazer gibi cihazlar ile cildin üst tabakasına zarar verilmeden sivilce izleri daha az belirgin hale getirilebilir.

Kimyasal peeling,
Bu işlemde cildin üst tabakaları soyularak derinlerde sivilce izlerinin azaltılması sağlanabilir.

İğneleme,
Dermapen denilen üzerinde mikro-iğneler bulunan cihaz ile cilt altındaki dokular uyarılarak akne izleri azaltılabilmektedir. Basit ve güvenli bir işlemdir. Ancak sonuçları görmek için tekrar uygulamalar gerektirebilmektedir.

Cildimizin dönem dönem yorgun ve güçsüz düştüğü durumlarda cildimizin dış etkenlere karşı korunmasında önemli bir yardımcınız olacak! Havalar ısınmaya başladı, yaz geliyor! Sivilce lekelerini güneş ile birlikte daha da derinleşmesini ya da yeni lekelerin oluşmasını istemeyiz. Sinoz Leke Karşıtı Koruyucu Kremini cilt bakım rutinine dahil etmenin tam zamanı! Güneşe çıkmadan önce uygulayacağınız kremi, terleme veya su ile teması durumunda yenilemeniz ise kritik!

1 Yorum