AKNE, SİYAH NOKTA VE SİVİLCE OLUŞUMUNA KARŞI GARDINI AL

1
1236
sinoz yüz bakım maskesi
sinoz yüz bakım maskesi

Kusursuz bir cildin en büyük düşmanları: sivilce, akneler ve siyah noktalar…Peki ergenlikten bugune bu baş belası üçlü ile mücadele etmenin kritik noktaları nelerdir dersiniz?

Öncelikle cilt güzelliğimizi, pürüzsüz ve yağsız görünümü engelleyen bu üçlünün ardındaki sebep tespit edilmeli. Bizden söylemesi, bu sorun ardında sebum dengesinden başka birşey duymayacağınıza iddiaya bile girebiliriz.

Peki sebum dengesini kontrol altına almak için izlenmesi gereken noktalar nelerdir ?

Derinlemesine Arınma ve Yenilenme…

Sebum dengesi sadece hormonal eşitsizlikler sebebiyle değil; yanlış beslenme ,kozmetik ve çevresel faktörler sebebiyle de bozulabilir. Bu noktada yapılması gereken tek hareket: cildi derinlemesine arındırmak. Bu arınma hem cilt altı dokusunu hemde cilt üstünü kapsıyor… Toksinlerden arınmanın en etkili yollarından biri maskeler. Yalnız maskelerin içeriği de oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu. Sebum dengesini kontrol altına almak üzere kullandığınız bir çok maske içeriğindeki ağır kimyasallar ile cildinize yıpratabilir.

Doğadan Destek Al!

Tam bu noktoda Sinoz arındırıcı kil maskesi en büyük destekçiniz olmak için yanı başınızda. Doğanın en önemli bileşenlerinden olan; kili kalbinde taşıyan Sinoz Yüz Bakım Maskesi bentonit ve kaolin kil özleriyle yağ emilimi sağlarken ölü hücrelere veda etmenizi sağlıyor. Sonuç mu ? Aknesiz, sivilcesiz ve siyah noktasız; pürüzsüz, yenilenmiş ve arınmış bir cilt…

1 Yorum