SİVİLCE İZLERİ NASIL GİDER?

0
711
sivilce için maske
sivilce için maske

Çoğu kez ergenlikte kaldığını zannederiz sivilcelerin. Oysaki her an ve her yaşta sivilce ve hatta kendileri yetmezmiş gibi birde izleri ile uğraşmak zorunda kalabiliriz.

Sivilce izleri bu yaşta nasılda oluşur derseniz? Gelin sebepleri birlikte inceleyelim deriz.


Çevresel faktörlerden en çok kirli hava, yanlış beslenme ; yağlı ve işlenmiş gıdaların tüketimi, yetersiz cilt temizliği…
Tüm bu sıraladıklarımız dolaylı olarak sivilce ve sivilce izlerinin mimarı.

Nasıl mı? 
Sıralanan tüm faktörler, deri altında yer alan ve yağ üretim merkezi olarak bilinen sebum bezlerinin doğal akışını bozabilecek etkiye sahip. Yağlı ve yanlış beslenme ile cilt daha fazla sebum üretebilir.

Çevresel kirlilik ve yetersiz temizlik ile de kendini yenileyemeyen cilt, var olan bu sebum fazlalığını tıkalı gözeneklerden atamaz hale gelerek izlere sebep olur. 


Zaman zaman sert koşullara karşı kendini koruma altına almak isteyen cildin fazla sebum üretimine karşın, doğru bakım ve doğru temizlik işlemlerini prensip edinmek şart.


Sivilce izlerini yok edeceği gibi sivilce ve sivilce oluşumuna karşı da meydan okuyan bir ürün ile sizleri tanıştırmak isteriz.


Sivilce oluşumuna ve sivilce izlerinin kalmasına sebep olan sebum dengesini, içeriğinde bulunan bentonit ve allentonin killeri ile kontrol altına alan Sinoz arındırıcı kil Maskesi,

cildin doğal seleksiyon ritmini geri kazandırırken, içeriğindeki papatya, yosun ve salatalık özleri ile dinlendirici ve sakinleştirici bakım desteği sağlıyor.

Cildin nem değerinide kontrol altına alan maske cildin herhangi bir agresif hamlede bulunmasınıda önleyerek sivilce oluşumunu en aza indiriyor…