NEDEN VE NASIL YAŞLANIRIZ ?

0
747
nasıl yaşlanırız
nasıl yaşlanırız

Zaman, çevresel faktörler, yaşam standartları ve tarzları, yanlış ürün kullanımları ve cilt bakımını yönelik doğru bilinen yanlışlar… Hepsi ciltte oluşan kırışıklıkların ve sarkmaların temel sebebi.

Bu noktada konuyu 2’ye ayırmak mümkün. Genetik; içsel ve çevresel; dışsal faktörler olarak.

Kırışıklığa ve sarkmalara neden olan çevresel faktörleri açtığımızda; güneş ışığı, hava kirliliği, kötü beslenme, sigara ve alkol kullanımı, uykusuzluk, stres, hareketsizlik, yoğun mimik kullanımı, cildin uzun süre kirli kalması ve yanlış uygulamalar.

İçsel faktörlere baktığımızda ise; Zaman faktörüne bağlı olarak herkeste değişim gösterecek olan genetik mirasla ilgili bir konuyla karşı karşıyayız.

Bu faktörün ardına sığınmanın gerçekleri kabul etmek istememenin bir uzantısı olduğunu söyleyelim.

Cildin yaşlanmasında genetik faktörlerin etkisi sadece %20 oranında. Geriye kalan %80’lik kısımda ise işin kilit noktasında “kendimiz” olduğunu hatırlatalım isteriz.

Cildin yapısal olarak yaşlanmasını açıklamak gerekirse;
Cildin en alt tabakasında yağ dokuları bulunur.

Zaman faktörü içerisinde eriyen yağ dokular yüzün şeklinin değişmesine ve hacimsel kaybın oluşmasına sebep olur. Dolgunluğu kaybeden cilt, sarkmalara maruz kalır.

Daha uzun vade de ise kemik erimelerinin başlamasıyla birlikte, özellikle ağız,çene ve burun bölgesinde çöküntülerle kırışıklıklar gün yüzüne çıkar.

Cildin orta katmanı ise, yapısal bütünlüğü korumakta kilit rol üstlenir. Çünkü bu katmanda cildin sıkılığını, sağlamlığını ve esnekliğini sağlayan kolajen, hyalüronik asit ve elastik lifleri bulunur.

Yaşlanmayla birlikte azalan kolajen üretimi, hyalüronik asit ve elastik liflerininde yapısını bozarak, cildin çökmesine, kırışmasına, kurumasına ve sarkmasına sebep olur.

Kolajen üretim hızının düşmesine karşın, cildimiz için kolajen tüketiminin ne denli ön planda olduğu gerçeği ile yüz yüzeyiz.

Kolajen odaklı beslenme programınında ötesinde cilde doğrudan destek sağlamak gerektiğini hatırlatalım.

Sinoz 24K Altın serum , içeriğindeki kaliteli kollajen bileşenleri ile hızlı şekilde cilde nüfus ederek, tüm kırışıklıkların ve ince çizgilerin dolmasını destekliyor.

Çevresel faktörler ve zamana karşı tükenen kollajen üretimini arttırmak için Sinoz 24K Gold Beauty Serum iyi bir alternatif.

Buna ek olarak, Sinoz 24K Gold Beauty Serum bitkisel içeriği, altın tozları ve hyalüronik asit katkısıyla cildin ışıltılı ve pürüzsüz görünümüne zemin hazırlıyor. İçsel elastikiyetle dışsal gerginliği bir arada sunuyor.