Limon ve Karbonat! Cilt Bakımında Müthiş İkili!

0
943
limon ve karbonat
limon ve karbonat

“Sabahları uyanınca yarım limon suyunu bir bardak suya sıkıp için.”

“Karbonat ile dişlerimi fırçaladığımda beyazlama oldu.”

“C vitamini deposu limonu salatalarınızdan eksik etmeyin! 

“Bu maskenin içeriğindeki en etkili ürün, karbonat!”

Bu cümleleri birçok kişiden duymuş olabilir, birçok dergi veya internet sitesinde limon ve karbonatın faydalarını okumuş olabilirsiniz.

Biliyoruz ki limon ve karbonat müthiş ikili! Sağlıklı tariflerde, cilt bakım maskelerinin içerisinde bu ikiliye sık sık rastlıyoruz. Peki bu ikilinin birleştiğinde, güneş ışınları, hormonal değişiklikler, kimyasal ürünlerle temas, jilet ve ağda kullanımında ortaya çıkan cilt kararmalarına da iyi geldiğini biliyor muydunuz?

Özellikle koltuk altı kararmaları, diz kararmaları, dirsek kararmaları için doğal bir tarif arayanlara bu ikili iyi gelecek. 

Bir yemek kaşığı karbonata yarım limonun suyunu ekleyerek kıvama gelinceye kadar karıştırın. Peelinge benzeyen bir ürün ortaya çıkacaktır. Bunu tıpkı peeling yapar gibi kararan bölgelerinize masaj yaparak uygulayın. 15 dakika sonra yıkayın. Haftada 3 gün yapabileceğiniz bu karışımı bir de beyazlatıcı krem kullanarak destekleyin.

En etkili beyazlatıcı krem olarak Sinoz Beyazlatıcı Krem’i deneyebilirsiniz. Sinoz Beyazlatıcı Krem, bitkisel formülü “selective white” ile ten eşitsizliklerini dengeler ve kararan bölgelerinizin renginin eşitlenmesini sağlar.  Böylece düzenli uygulayıp, kullandığınız doğal, bitkisel ürünler ile kararmalarınızın önüne geçebilirsiniz.