Korkulu Rüyamız Çatlak!

1
875

Korkulu rüyamız çatlak gibi afili bir başlık attım.

Peki çatlaklar nasıl oluşur?

Cildin kısa bir zaman aralığında fazla gerilmesiyle dermis bölgesinde çatlaklar oluşur. Dermis bölgesi ise kollajen ve elastin gibi liflerin olduğu, cilde esnekliği veren orta katmandır. Gerilmeyle birlikte ciltteki bu bağlayıcı liflerin bazılarında kopmalar görülür. Bunun sonucunda ise cildin ince üst tabakasında ince çizgiler halinde dışarıdan gördüğümüz yaralar oluşur. Derideki bu çatlaklardan dolayı damarlar görünmeye başladığından başlangıç için renkleri kırmızı ve mordur. Zamanla da deri çatlakları gümüşi beyaza dönerler.

Deri çatlaklarının oluşum sebepleri arasında hepimizin bir zamanlar geçtiği yol olan ergenlik dönemi başta olmak üzere, ağır kas grubu antrenmanları, hamilelik, hızlı kilo alıp verme, steroid kremlerinin kullanımı deri çatlaklarının oluşumuna davetiye niteliğindedir.

Çatlak oluşan bölgelerin görülmesini itiraf edelim pek sevmeyiz.

Peki oluşabilecek çatlakları önlemek amacıyla neler yapacağız?

  • Cildini Nemlendir
  • Beslenmene Dikkat Et
  • A Vitamini İçeren Besinler Tüket

Çatlakların önlenmesi ve cildin nemli tutulmasında Sinoz Çatlak Kremi desteği alınabilir. İçeriğindeki shea ve kayısı çekirdeği yağları ile cildin ihtiyacı olan nem desteğini sağlarken, allantoin ve soğan özleriyle ciltte onarıcı etki yaratan Sinoz Çatlak Önleyici Kremini düzenli bir şekilde kullanarak korkulu rüyalara son verebilirsiniz! 🙂

1 Yorum