Kış Geldi! Peki Saçlarınız Kışa Hazır mı?

0
3125
saç bakım
saç bakım

“Sabah duşa girmeden uyanamıyorum.”,

“Saçımı sabah yıkamazsam şekillendiremiyorum.”

“Her gün duşa girmem gerekiyor yoksa saçlarımı temiz hissetmiyorum.”

Bu cümleler size bir yerden tanıdık geliyor mu? Bunları söyleyen ya sizsiniz ya da en yakınlarınızdan duydunuz.

Kadınlar için en önemli şeylerden biri olan saçlarımıza gereken özeni gösteriyor muyuz sizce?

Kış geldiği için cilt bakım önerilerini birbirimizle sık sık paylaşıyor, cildimizi kışın soğuğundan nasıl korumamız gerektiğini araştırıyoruz. Saçlarımız için de bu durumun geçerli olduğunu, kış mevsiminden ve soğuk havadan saçlarımızın olumsuz yönde etkilendiğini biliyor muydunuz?

Sabah uyandınız. Sıcak bir duşun ardından saçınızı ısı vererek kuruttunuz. Sıradaki işlem fön makinesi mi, maşa mı? Isı uyguladığınız saçınız ile 5 dakika sonra dışarıdasınız. Dışarısı buz gibi!

Sıcak ve soğuk cildinize olduğu gibi saçlarınıza da şok etkisi yaratacaktır. 

Saçı fazla yıkamak daha çok kurumasına ve kırılmasına neden olur. Saçı sıcak su ile yıkamanın da olumsuz yanı büyük çünkü saç dipleri ve üzerinde yer alan asit koruyucu lipit tabakayı eritebilir. Saçlarınızı iki günde bir yıkmaya alıştırabilirsiniz. Her gün yaşadığınız sıcak soğuk dengesizliği ile de saçınızın nem dengesi kayboluyor. Bunun için ise duşa gece girebilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz şampuanların da saçınıza etkisi büyük. Kış aylarında özellikle kırılan saçlarınızın dökülmesini engellemek için Sinoz Saç Bakım Şampuanı deneyebilir, çinko protein özleriyle saçınıza kaybettiği nemi geri kazandırabilirsiniz.

Saç Bakım Şampuanı Kullananlar