KIŞ HAZIRLIKLARI TAMAM MI ?

0
713
kış için t-yüz bakım maskesi
kış için t-yüz bakım maskesi

Mart ayıyla birlikte içimiz kıpır kıpır. Kışın gelişiyle birlikte sadece doğa değil vücudumuzda baştan aşağı yenilenme heyecanında.

Yoğun ve yorucu bir yaz sonrası kışı karşılarken cildiniz için yapmanız gereken hazırlıkları biliyor musunuz ?

ARINMA ALARMI !

Kış aylarının çetin koşulları bir yana , kışın daha yoğun uygulanan makyajlar ve ihmaller cildimizin baş düşmanları arasında. Bu faktörler karşısında savunma gerçekleştirmeye çalışırken tam aksine savunmasız kalan cildimiz için ilk çıkış noktası derinlemesine arınış.

KORUYUCU ETKİ

Mevsim değişimleri karşısında ne tepki vereceğini şaşıran vücudumuzdan nasibi alan en önemli bölge cildimiz. Geçiş sürecinde optimal nem değerini koruyamayan cilt kurumaya dönük yapısıyla daha hassas ve zarar görmeye müsait bir hale bürünür.

SIKILAŞMA HİSSİ

Yorgunluk sebebiyle elastikiyetini kaybeden cilt, geçiş dönemlerinde sıkılık hissiyatını kaybetmeye daha elverişli. Çevresel kirlilik faktörleriyle de tıkanan gözeneklerin yenilenememesiyle birlikte daha sarkmaya müsait hale gelen cilt,yarınlar için çokta iyi haberler fısıldamayacak gibi.

Kış heyecanınıza cildinizin ışıltılı duruşuyla eşlik etmesini istiyorsanız size bir önerimiz var: Sinoz arındırıcı kil maskesi, yorgun ve sert bir kışın ardından içeriğindeki kil özleri ile cildinizi yenilemeye ve enerjisini geri kazandırmaya hazır. Ayrıca salatalık ve papatya özleri ile koruyu kalkan görevi üstlenen maske, tıkalı gözenekleri arındırarak cildinizin sıkılaşmasına destek oluyor.

Kış hazırlığında cildin için en büyük destekçi: Sinoz arındırıcı kil maskesi !