Kırışıklık Yaratan Alışkanlıklarımız!

0
767

Yaşlanmak kaçınılmaz bir durum. Cilde iyi bakarak bu durumu olabildiğince geciktirmek ise bizim elimizde. En iyi bakımları yaptırmanın etkisi tabi ki fazla fakat kötü alışkanlıklardan kurtulmadığımız sürece bu etkiyi tam anlamıyla yaşayamayacağız. Genç bir cildi etkileyen tüm kötü alışkanlıklarımızın farkına varıp bu durumu değiştirmek için tam zamanı!

Makyajı Temizlemeden Uyumak

Kendimize ve yastığımıza yaptığımız en büyük kötülüklerden biri bu olsa gerek! Yoğun yapılan makyajın cildin hava almasını engellediğini biliyoruz, her gün makyaj yapıp bir de yaptığımız makyaj ile uyumak ise çok kötü bir davranış. Makyajla uyunduğunda gözenekler tıkanır ve bu sivilcelerin oluşmasına neden olur. Cildi çabuk yaşlandıran bu durumdan acilen vazgeçmelisiniz.

Güneş Kremi Kullanmamak

Güneşin yaydığı zararlı ışınların kırışıklığa sebep olduğunu biliyor muydunuz? Yaşlılık lekeleri, kırışıklıklar… Yüzünüzden, ellerinizden, boynunuzdan güneş kremini yaz kış eksik etmeyin.

Sigara

Beden için başlı başına zararlı olan sigara, sizin yaşlanmanız için tütüyor! Sigara içenlerin, içmeyenlere oranla daha çabuk kırışıklıklarla tanıştığı bir gerçek. Sigara, cildin esnekliğini ve kalitesini sağlayan elastin lifler üzerinde olumsuz etkiler yaratıyor. Güneş ışınlarından bile daha kötü etkiler yaratıyor.

Fazla Şeker

Şeker cildin düşmanı. Bağışıklık sistemini zayıflatan şeker ile cilt sivilcelere, lekelere karşı savunmasız kalıyor. Vücudun olduğu kadar cildin de düşmanı olan şekeri hayatımızdan uzaklaştırmayı denemeliyiz.

Asitli İçecekler

Asitli içecekler vücutta birikim yapar ve yaşlanma hızlandırıcı etkisi çok büyüktür! Bol su içmeyi deneyebilirsiniz.

Yaşlanma 25-30 yaşlarda başlar. Bu kararı vermek, sağlıklı bir hayata adım atarak yaşlılık belirtilerinin geç gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu amaçla, size uygun bir kremi de hayatınıza dahil etmeniz gerekiyor. Sinoz Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi ise aradığınız tüm özellikleri içerisinde bulunduruyor. 

İçeriğinde bulunan, Koenzim Q10 içeriğinin antioksidan etkisi, hyalüronik asitten gelen yoğun nem desteği, allantoin ve aloe veranın onarıcı bakım desteği ve genç kalmanın sırrı: retinol ile kırışıklıklar sizden uzakta! Sağlıklı ve gençliğini koruyan bir cilt için kendinize değer verip, kötü alışkanlıkları bırakarak yılları genç, ışıltılı geçirebilirsiniz.