SPORLA SIKILAŞIRKEN ÇATLAMA !

0
965
Spor kaynaklı cilt yırtılmaları
Spor kaynaklı cilt yırtılmaları

Spor ve egzersizler yaşam kalitesini artırmakta vazgeçilmez. Sporun hangi alanı olursa olsun cilt üzerinde yıpranmalar ve çatlamalar gündeminiz haline gelebilir. Nasıl mı?

Kas gruplarınız hareket halindeyken cilt dokunuzda gerilmeler ve esnemeler başlar. Cilt dokusundaki fiber bağların esneme oranı egzersizler sebebiyle değişkenlik gösterebilir ve sonrasında bu bağlar arasında kopmalar oluşur. Sonuç mu ? Göz önündeki bölgelerde oluşan çatlaklar.

Basenler, üst arka bacak, karın ve alt kol bölgeleri dokuları sebebiyle çatlak oluşumuna en elverişli bölgeler. Peki çatlaklarla savaşmanın formülü ne dersiniz?

Her cilt probleminde olduğu gibi bol su tüketimi en önemli çıkış noktanız. Nemli bir cildin esneme potansiyelinin arttığı bilimsel bir gerçek.

A ve E vitamini cilt dokusunda onarıcı ve koruyucu etki yaratıyor. Beslenme düzeninizi a ve e vitamini  desteğiyle güçlendirebilirsiniz.

Cildin elastik dokusunu hasara uğratan spor aktiviteleri sonrasında oluşan çatlaklara karşı mücadelenizde  Sinoz Çatlak Kremi en büyük yardımcınız olmaya aday. İçeriğindeki centallica asitiaca bitkisi özleriyle ciltte oluşan çatlak ve sarkmalarla savaşan Sinoz Çatlak Kremi , meyan kökü özleriyle de çatlamaların sebep olduğu ten rengi eşitsizliklerini de denge altına alıyor.