İstenmeyen Tüylere Bitkisel Karışım | Azaltır ve Seyreltir

0
1099
patates ve mercimek ile tüy azaltmak

Özellikle kadınların savaştığı düşünülse de ergenlikten itibaren hem kadınlar hem erkekler istenmeyen tüyleri temizlemek ve kurtulmak için farklı yöntemlere başvurur, yüzün yanı sıra vücudun tamamında hormonsal bozukluklar ve fazla hormondan kaynaklı tüyler çıkabilir , devamlı tekrar eden kendini yenileyen kıl kökleri kafalara şu soruları dahi getirmiştir; iyi bakımını yaptığımız halde saçımızda dökülmeler olurken, kurtulmak için yapmadığımız şey kalmamasına rağmen neden istenmeyen tüyler kendiliğinden azalmıyor.

Kadınlardaki normalin dışındaki tüy oluşumunun bilimsel adına, ‘’hirsutizm’’ denilmektedir. Günümüzde aşırı tüylenmenin önüne geçmek için kısmen kalıcı fakat pahalı lazer yöntemi veya geçici etkisi olan tüy dökücü ürünler kullanılmakta. fakat bu işlemler için hem vakit hem nakit olmayabilir, kremler ise jilet etkisi yarattığından çok kullanılan bir yöntem değildir, İstenmeyen tüyleri acısız ve bitkisel yöntem ile azaltma mümkündür.

Patates ve mercimek yöntemi Evde hazırlanışı ve kolay evde bulunan malzemelerdir mutlaka denenmesi gereken bir yöntemdir.

Patates ve Mercimek

İstenmeyen tüylere bitkisel çözüm olarak kullanılabilecek bu karışım, tüyleri inceltici ve seyreltici etkisi vardır, mercimek ve patates tüyleri incelttiği pek bilinmez, masaj ve meditasyon ile uygulandığı takdir de, etkili sonucu sizde göreceksiniz. Patatesin doğal çamaşır suyu özelliği vardır, mercimeğin ise karışımın etkisini hızlandırıcı bir etkisi vardır.

Yapılışı;

  • 1 adet patates
  • 1 kase mercimek
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 4 yemek kaşığı limon suyu

Mercimeği 1 gece suda bekletin, kabuğu soyulan ve rendelenen patates ile karıştırın. İyice ezin ve püre haline getirin  karışıma bal ve limon suyunu ekleyin, limonun asidik özelliği kıl köklerine direk etki eder. Macun şeklini alana kadar karıştırılmaya devam edin.

Elde edilen karışımı, istenmeyen tüy bölgelerine maske şeklinde uygulanır. 15-20 dakika bekledikten sonra, ovarak çıkartılır. Vücuttaki istenmeyen tüyler, bu şekilde temizlenecektir. Bir iki defa aynı bölgeye işlem tekrarlanır.

Mercimek, istenmeyen tüylerin alınmasını sağlarken, patates aynı bölgede tüyleri daha beyazlatıcı ve inceltici bir rol oynar.