Hamileliğe ve Sonrasına Hazır Olmak

0
866
hamilelik cilt problemleri
hamilelik cilt problemleri

Hayatının en değişik en farklı dönemine girmek üzere olabilirsin, belki bunun olması için şu an çaba harcıyor, belki varlığının farkında bile henüz değilsin… Bir kadın için en özel anlardan biri olan hamilelik sürecinden bahsettiğimiz açık. 🙂 Bu süreci rahat ve sağlıklı geçirmek için nasıl hazırlanabiliriz en temel öneriler ile inceleyelim.

-Sigarayı bırakın ve sigara içilen ortamlarda bulunmayın.

-Alkol tüketimini bırakın.

-Fazla kilolarınız varsa ve çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız öncelikle ideal kilonuza ulaşmayı deneyin.

-Sağlıksız bir beslenme düzeniniz varsa önceliğinizi bunu sağlıklı bir düzene sokmak için kullanın. Kızartmalar ile vedalaşıp, mevsim sebze meyvelerine ve bakliyatlara yönelin. Protein almayı unutmayın.

-Stresten kurtulun. Bunun için kendinizi nasıl rahatlatacağınızı öğrenin. Spor ile mi? Kitap okuyarak mı? Yürüyüş yaparak mı rahatlıyorsunuz? Kendinize sorun.

  • Hamilelik dönemi boyunca doktor kontrollerinizi aksatmayın ve dediklerini uygulayın.
  • Folik asit takviyesine doktorunuza danışarak başlayın.
  • Aşılarınızı tamamlayın.
  • İlaç kullanımınıza dikkat edin, düzenli kullandığınız ilaçların etkilerini doktorunuzdan öğrenin.
  • Diş tedavinizi yaptırın.

Hamilelik sürecinden sonra, kendinizi hem yenilenmiş hem de yeniliğe ihtiyaç duymuş bulabilirsiniz. Bu süreçte hormonal değişimlerden dolayı cildinizde lekelenmeler görülebilir.

Cilt bakım rutininize geri dönüp, Sinoz Leke Kremini haftada iki kere kullanım ile bu rutine dahil edebilir cilt lekelerinizi engelleyebilirsiniz.