Hacimli Saçlar İçin Şaşırtıcı İpuçları

0
962
hacimli saçlar


Hafta sonları uygulanan  saç maskeleri, tercih edilen saç bakım kremleri ve şampuanlar… Hepsi ışıltılı ve dolgun saçlar için vazgeçilmez. Daha hacimli ve dolgun saçlar için hazırladığımız ipuçları sizi şaşırtacak !

Dolgunlaştırıcı Kurutma

Daha dolgun saçlar için ilk çıkış yolu kurutma yöntemleri. Size önereceğimiz iki seçenek var:

 İlk olarak saçlarınızın kökten uca doğru kurumaya başladığını unutmayın. Bu yüzden kurutma işlemine tepe noktasından başlamakta fayda var.

Bir diğer yöntem ise ; saçlarınızın nemini havlu ile almak ve sonrasında sıkı bir topuz oluşturmak. Oluşturduğunuz topuzu saç kurutma makinesiyle kurutup sonuçları kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Tarama Yöntemleri

İlk olarak saçlarınızı hangi yönde istediğinize karar verin ve tarama yöntemini bu yönün tam tersine doğru gerçekleştirin.Bu hareketle saçlarınızı dikleştirdikten sonra  ve tekrar istediğiniz yönedoğru şekil verin.

Saçlarınızı başınızın önüne bırakın ve parmaklarınızla açmaya başlayın. Kurumaya başladığında bulunduğu yöne doğru makineyi devreye sokun. Sonrasında ise saçlarınızı geriye atın.Kendi hacminin 2 katına eriştiğine siz bile inanamayacaksınız.

Doğru Kesim

Kısa saçların daha yoğun ve hacimli göründüğü kesin. Yüz tipinizi göz önünde bulundurarak saç kesimlerinizde gerçekleştireceğiniz hileli değişimler fark yaratacak.

Tüm bu ipuçlarının etkisini gösterebilmesi için doğru bir bakım yöntemi seçmek şart. Sinoz Saç Bakım Şampuanı ile istenilen etkileri ortaya çıkarmak zor değil. 

Sinoz Saç Bakım Şampuanı bitkisel formülü ile saçlarınızın ve saç derisinin ihtiyacı olan bakımı sağlarken dolgun bir görünüm sağlıyor. Işıltılı, hacimli, kolay taranan, bakımlı ve daha güçlü saçlar için Sinoz Saç Bakım Şampuanı iyi bir dost.