Güneş’e ve Yaz’a Merhaba!

0
499
cilt lekeleri
cilt lekeleri

İşte hepimizin beklediği an geldi! Güneş yüzünü gösterdi! 🙂 Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde hava sıcaklıkları artmasıyla, yaz motivasyonu da hepimizde etkisini artırmaya başladı.

Yaz motivasyonunun etkisi ile de daha hafif beslenme rutinine dönüş başladı!
Hazır bu motivasyonu sağlıyor ve yediklerimize dikkat ediyorken, aynı zamanda cildimiz güzelleştirecek 4 sihirli besini sizlerle paylaşıyorum.

Karpuz

C vitamininden zengin karpuzun yüzde 90’ı sudan oluşuyor. Kuru, cansız ve esnekliği kaybetmiş ciltlerin imdadına yetişen karpuz, cildi canlandırıp nemlendiriyor. A vitamini sayesinde hem cilde hem saçlara nem desteğine bulunuyor.

Yumurta

İçerdiği amino asit ve yüksek protein sayesinde ciltteki dokuların yenilenmesine yardımcı oluyor. Selenyum mineraliyle cilt kanserine karşı etki oluşturuyor.

A vitamini sayesinde hücreleri güçlendiriyor ve cilt lekesi oluşumuna karşı tepki oluşturuyor. Yapacağınız güzellik maskelerinde de içeriğine uygun olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kırmızı Biber

Günlük C vitamini ihtiyacını karşılayabilen kırmızı biber, aynı zamanda güçlü bir B6 kaynağı. Yaklaşık 30 kalori civarında olan kırmızı biberin içeriğinde karoten, kan miktarına ve akışına iyi geliyor.

Kırışıkların azaltmasına yardımcı oluyor. Cildin nem dengesini düzenlemeye sahip bu sebze, içerdiği E vitaminiyle hasar gören cilt hücrelerinin tedavisinde önemli bir yere sahip.

Bitter Çikolata

Kakao yüzdesi yüksek bitter çikolatalar, hem suçluluk hissetmemizi engelliyor hem de flavanoller ve antioksidan ile cilt hücrelerinde yenilenmeyi sağlıyor.

Sağlıklı sihirli besinler ile beslenip, cilt bakımını da tam yaptığında bu yaz ışıl ışıl parlamak için hazır ol!

Yüzünü cilt tipine uygun ürünler ile temizlemeyi ve en önemlisi nemlendirmeyi alışkanlık haline getirebilirsin. Özellikle haftada 2 kere gece uyumadan önce temizlenmiş cildine maske yapmayı ihmal etme.

Pürüzsüz ve canlı bir cilt için, göz ve ağız çevresi haricindeki bölgelere ince bir tabaka halinde süreceğin Sinoz arındırıcı kil Maskesi ile cildine istediği arınma ile birlikte pürüzsüzlüğü sağlayabilirsin.