GÜNEŞ LEKELERİ

1
1386
güneş lekeleri
güneş lekeleri


Kış ayları geride kalırken bulutların dağılması ile güneş yüzünü gösterir ve cildimiz için tehlike çanları çalmaya başlar. Önlemler alınmadığı an doğanın ve hayatın yaşam kaynağı olan güneş büyük bir sorunun sebebi olabilir. Tıpkı cilt lekeleri gibi.


Güneşin sebep olduğu cilt lekeleri neden oluşur? Bu lekeler ve izler ile nasıl mücadele edilir, oluşumu nasıl engellenir?
Güneşin görünmeyen ışınları, alışık olduğumuz ismiyle UVA ışınları cildin yapısal bütünlüğünü bozmakta ve cilt genelinde tahribata sebep olarak lekelenmeleride beraberinde getirmekte.


Güneş lekelerinin en sık karşılaştığımız hali; melazmadır. Özellikle gebelik döneminde kendini gösteren, doğum lekesi olarakta bilinen melazma güneşle geçirilen zaman ile paralel olarak dikey yönde artış göstermekte ve daha fazla cilt lekesinin oluşmasına sebep olmaktadır.


Melazmayla mücadele etmenin en etkili yolu, tabii ki güneşten kaçınmak ve güneşin zararlı ışınlarına karşı cildimizi koruma altına alacak bakım ürünlerini düzenli olarak kullanmak.


Güneşin sebep olduğu bir diğer lekelenme sebebi ise son derece alışık olduğumuz bir durum. Hiperpigmentasyon. Adındanda anlaşılacağı üzere cildin normalinden daha fazla pigment üretimi sağlaması durumu. Daha anlaşılır haliyle cilt renginin koyulaşması ve bu koyulaşmaya sebep olan lekelerin daha gözle görülür hale gelmesi. Farklı çevresel faktörler ilede tetiklenebilecek olan hiperpgmantasyon güneş ışınları ile etkisini üst düzeye taşıyor.

Her iki durumunda önüne geçmek için alınacak önlemler son derece açık fakat birçok kez ihmalkarlığımızın sonucu olarak lekelenmeler ile hayatımıza devam etmek zorunda kalıyoruz. Bu ihmalkarlığı telafi etmek sandığınız kadar zor değil aslında…
Tüm cilt lekelenmeleri için savaşan Sinoz Leke Kremi, güneşin ve zararlı ışınlarının sebep olduğu lekeler üzerine adeta sünger çekiyor.

Güneşin zamanla koyulaşan halkalara çevirdiği cilt lekelenmelerini açarak tedaviye başlayan ve cilt lekelerini ten rengine eşitleyerek yok eden Sinoz Leke Kremi, dengelenmiş bir renk tonu pürüzsüz bir görünüm sunuyor.


Ten rengi eşitsizliklerine son vererek lekesiz bir cildin ışıltısını hissetmek istiyorsanız, Sinoz Leke Kremi kurtarıcı dost! Hemen www.sinoz.com.tr‘yi ziyaret etmeyi unutmayın.

1 Yorum