GÖRÜNMEYEN CİLT KIRIŞIKLIĞI SEBEPLERİ

1
1259
GÖRÜNMEYEN CİLT KIRIŞIKLIĞI SEBEPLERİ
GÖRÜNMEYEN CİLT KIRIŞIKLIĞI SEBEPLERİ

Güneş ışınları ve yaşlanma gibi faktörlerin ilk sırada geldiği statik kırışıklıklar dışında farketmekte zorlandığımız dinamik kırışıklıkların ardında; davranışlarımız, alışkanlıklarımız, hareketlerimiz ve hatta mimiklerimiz gizli.

Farkedilemeyen, oluşumu gizli bu kırışıklıkların ardında neler var dersiniz ?

En tatlı Veda : Şeker !

Şeker, tüm vücutta olduğu gibi cilt üzerinde de birçok hasara sebebiyet veriyor. Cildin esnekliği ve kendini yeniliyebilmesi için ihtiyaç duyduğu; elastin ve kolajen lifler üzerinde dejenerasyon yaratan şeker kırışıklık oluşumunu hızlandırıyor.

Şekerden uzaklaşarak, ilerleyen yaşlarınız için en tatlı vedayı gerçekleştirebilirsiniz. Ne de olsa, kırışıksız ve esnek bir cilt sahibi olmak yaş aldıkça herkesin ilk arzusu haline dönüşüyor.

Kırışıklık İfadeleri : Mimikler !

Gülmek, şaşırmak, kızgınlık… Duygularımızın dışa yansıyışla ifadelerimizi güçlendirirken kırışıklıklarada zemin hazırladığımız gerçeğini gün yüzüne çıkartmakta fayda var. Zaman içerisinde cilt dokusunun yaşlanmasıyla birlikte, cilt sahip olduğu elastikiyeti kaybederek ifadeler sırasında oluşan kırışıklıkları yok edemez hale geliyor. Son dönemim trendi; selfie çekilirken pozlara da dikkat etmek gerekiyor gibi. Kırışıksız bir cilt için ifadesiz bir duruş gerekiyor…J

Uyurken Yaşlanmak : Uyku Pozisyonları

Yorgun bir günün ardından en keyifli an olsa gerek uyku vakti! Kendinize hiç zarar vermeyeceğiniz anlardan gibi görünse de, uyku vaktinde telafisi pekte mümkün olmayan kırışıklıklar ile tanıştırabilirsiniz cildinizi. Nasıl mı ? cevap için çokta düşünmeye gerek yok. Yüz üstü uyumak genç bir cildin en büyük düşmanı. Yüz üstü uyuyarak özellikle yanak ve burun kesişim noktaları, çene ve dudak çevreleri, dekolte bölgelerinde kalıcı kırışıklığa sebebiyet verebilirsiniz. Mışıl mışıl bir uyku öncesi birkaç yıl sonrasını düşünmekte fayda var gibi.

İçeriğindeki aktif bileşenler ve mavi anemon çiçeği özleri ile Sinoz Mavi Anemon Çiçeği Kremi; statik kırışıklıklara karşı mücadele verirken, yazımıza konu olan dinamik kırışıklıklar karşısında cildin kolajen üretimini destekleyen ve elastikiyetini artıran antiaging formülüyle kırışıklıklar karşısında en büyük destekçiniz !