DERDİN SİYAH NOKTALAR MI ?

0
824

Eğer cildinizde siyah noktaların çoğaldığını,  gözeneklerinizin giderek büyüdüğünü ve yağlılık hissinin arttığını düşünüyorsanız bir şeyler yanlış gidiyor demektir.

Bu yanlışlar neler olabilir derseniz ?

  • Yanlış beslenme şekilleri, hazır ve ambalajlı gıdaların tüketimi
  • Yanlış cilt / kozmetik ürünler tercihi
  • Yanlış cilt temizleme yöntemleri

Bu yanlışlar nasıl düzelecek dediğinizi duyar gibiyiz.

  • Cilt dostu gıdalarla aranızı iyi tutun deriz. Koyu yeşiller, kırmızılar ve morlar bu listenin başında geliyor. Çünkü her biri antioksidan deposu ve yenileyici özelliğe sahip.
  • Tercih edilen kozmetik ürünlerin önemi bir hayli büyük. Yanlış ürünler cildinizin hassasiyetini hasara uğratmaktan başka bir şey yapmıyor. Yüzeysel görünümü iyileştiren birçok kozmetik ürün cildin yapısını bozuyor.

Bu noktada ürün içeriği oldukça önem taşıyor. Sinoz arındırıcı kil maskesi kil özlü içeriği ile bizim radarımıza yakalandı. Kil özleriyle cildi derinlemesine arındıran Sinoz, yağ emili sağlayarak sebum dengesini kontrol altına alıyor. Ayrıca papatya ve salatalık özleri ile de cilt çeperini koruma altına alan maske mevsim değişimlerinde kararsızlık sebebiyle dengesi alt üst olan cildi kontrol altoına alıyor. Sonuç gözeneklerin sıkılaştığı, yağsız ve mat görünen arınmış bir cilt !