CİLT LEKELERİM NASIL GEÇER?

2
1097
cilt lekeleri nasıl geçer
cilt lekeleri nasıl geçer

Cilt lekelerinin oluşumu ve tek ton görünümün bozulmasına sebep olan en önemli faktörlerin başında güneş yer alıyor. Deri altında yer alan pigment değerlerini bozarak renk eşitsizliklerine sebep olan güneş bölgesel kararmalara ve ton değişimlerini de tetikliyor.


Özellikle doğum dönemlerinde oluşabilecek hormonal değişim sebepleriyle melanin hormonunun tetiklenmesiyle ortaya çıkacak olan pigment bozuklukları da yine cilt lekelerine dönüşerek son derece inatçı olabilirler…
Yanlış epilasyon müdahalelerinin sebep olacağı yanıklar deriyi tahrip etmekle kalmayıp uzun vade de koyu kahverengi lekelere dönüşebiliyor.


Yanlış ve kalitesiz ürün kullanımı, yanlış cilt bakımı önerilerinde de dolaylı olarak sebep olacağı cilt lekelenmeleri ile nasıl mücadele edeceğiz?
Sorun oluşmadan önlemler almak tabi ki savunmacı bir yaklaşım. Ve çokta doğru. Bu önlem listesinde izlenilecek adımları merak ediyorsanız. Sizler için hayat kurtaran ip uçları derledik.


Öncelikle, güneşe karşı cildinizi koruma altına almanız gerektiğini asla unutmayın. Güneşte kalma süresini en aza indirmek alınabilecek en iyi önlem. Leke önleyici kremler, güneş kremleri koruma gücünü artıracak etkenler arasında yer alıyor.


Özellikle hamilelik gibi dönemlerde hormon dengesini bozacak ilaçlardan ve takviyelerden uzak durmak hiperpigmentasyonun sebep olabileceği cilt lekelenmelerinin seviyesini en azda tutacaktır.


Epilasyon ve ağda yöntemlerinde profesyonel destek almak. Cildin yapısal bütünlüğü bozmayacak işlemler ile ihtiyaçları karşılamak.


Cilt temizliğine özen göstermek ve çevresel faktörlerlerin, makyaj malzemelerinin sebep olacağı lekelenmeler için sürekli olarak cildi arındırmak.


Eğer bunları yapmak için geç kaldıysanız;
Deri altına nüfus ederek, pigment bozukluklarını dengeleyen Sinoz Leke Kremi ile, inatçı ve koyu tonlara bürünmüş lekelerin rengini açarak ten rengi eşitsizliklerini dengeleyebilirsiniz. homojen görünümü beraberinde getiren Sinoz Leke Kremi ile geçmişten kalan izleri silmek çok kolay.

Mevsimsiz bakım ve koruma anlayışıyla üretilen Sinoz Leke Karşıtı Güneş Bakım Kremi ise, özellikle güneş lekelerine karşı tek başına harika bir koruyucu. 

2 YORUMLAR