Hücrelerini Besle Cildini Güzelleştir!

0
701
Cilt için beslenme
Cilt için beslenme

Vücudumuzdaki her hücrenin etrafında bir lipid, yani yağ katmanı bulunur. Cildimizin üzerine uyguladığımız kremlerin faydası olsa da hücrelerimizi beslemek için beslenme düzenimizde sağlıklı yağlara yer vermemiz gerekiyor. Balık, zeytinyağı, avokado, hindistan cevizi, badem, ceviz gibi besinlere hayatında daha çok yer açabilirsin.

Beslenme ile birlikte sindirim sistemine de odaklanmak gerekiyor. Olması gerektiği gibi çalışmadığı takdirde, besinler düzgün şekilde sindirilemediği için cildine destek olamaz. Kayısı tüketebilir, suyunu alkali içebilir, sabahları güne suyuna bir kaşık kattığın elma sirkesi içerek başlayabilirsin.

D Vitaminini kaçırma! Hem ondan kendini koru hem de kaçma. Garip değil mi? 😊

D vitamini aslında bir hormondur ve hücrelerin sağlıklı kalmasını sağlamak için diğer hormonlar ile iletişim içerisindedir. Beslenme düzenine yumurta sarısı ekleyebilirsin. Ama en güçlü D vitamininin güneşten alınabildiğini unutma ve güneş kremini sürerek güneşe çık.

Hücrelerini beslediğin zaman içeriden cildini de beslemiş olacaksın. Tüm bunlara ek, cildinin ihtiyacı olan arınmayı sağlamak için içeriğinde organik maddeler ile daha pürüzsüz bir cilt için Sinoz arındırıcı kil Maskesini haftada iki kere gece yatmadan önce kullanabilirsin.