Hep Beraber Arınıyoruz!

1
561
cilt arınması
cilt arınması

Evet evet doğru duydunuz! Arınmamız gerekiyor ve biz bunu günlük koşturmada pek umursamıyoruz. Ruhumuzun arınmaya ihtiyacı var. Bedenimizin arınmaya ihtiyacı var. Cildimizin arınmaya ihtiyacı var. 

Peki bunu nasıl başaracağız? 

Ruhumuzu arındırmak için bize iyi gelene yöneleceğiz. Yürüyüş yapmayı seviyorsak daha sık yürüyeceğiz! Metrobüs yerine vapura binmek daha keyifli ise 10 dk daha erken uyanıp o vapura yetişeceğiz ki gün daha güzel başlasın. Kötü arkadaşı hayatımızdan çıkaracağız. Bize iyi gelenleri tekrarlamak, bizi arındıracak inanacağız.

Bedenimizi arındıracağız! 

Detoks programları ile yıldızımız bür türlü barışmamış olabilir. Adım adım gideceğiz! 

Öğünlerimize dahil edip bu içecekleri hayatımıza yavaş yavaş sokacağız. 

Birkaç lezzetli tarifi deneyerek bunu yapmaya başlayabiliriz. 

Detoks Çayı

1/2 tk rezene

1 tutam mısır püskülü

1 tutam kiraz sapı

Birkaç dal nane

1/2 limon

1 su bardağı su

Tüm malzemeleri 2-3 dk kaynatın. 4-5 dk demendikten sonra içine limonu atın ve çayı taze olarak tüketin.

Toksin Atıcı İçecek

2 adet yeşil elma

1 adet havuç

1 adet limon

1 adet portakal

Tüm sebze ve meyveleri blender yardımıyla karıştırın. Bir ara öğünümüzde bu içeceği tüketin.

Cildimizi arındırıcağız! Stres, kirli hava, makyaj kalıntıları… Cildimizi tıkayan ne çok faktör var aslında. Her ne kadar sürekli temizlediğimizi düşünsek bile derin bir temizlik en önemli konu. Hem cildimizin pürüzsüz görünümü, ışıltısı ve siyah nokta, sivilce oluşumunu engellememiz için onu haftada 1/2 kere arındırmamız gerekiyor. İşte uygulayabileceğiniz maskeler;

Detoks Maskesi

1/2 greyfurt

1 adet küçük salatalık

1 tk buğday yağı

2 yk taze nar suyu

Nar suyu ile cildinizi temizleyin. Ardından salatalık ve greyfurtu iyice yıkayıp kabukları ile birlikte blenderdan geçirin. Pürüzsüz olduğunda üzerine buğday yağını ekleyin. Karışımı 20 dk yüzünüze uygulayıp ılık su ile durulayın. Kalan nar suyu ile tekrar cildinizi silin.

Sinoz arındırıcı kil maskesi

Doğal içeriği ile adeta bir mucize olan Sinoz arındırıcı kil maskesi haftada iki kere kullanın. İçeriğinde bulunan doğanın mucizesi kil ile cildinizdeki pürüzsüzlüğün, temizliğin ve arınmanın tadını çıkartın! 

1 Yorum