Cildinizin İhtiyacı Olan Nemi Sağlayacak Besinler!

1
1473
cildi güzelleştiren gıdalar

Büyük bir kısmı sudan oluşan bedenimizin suya olan ihtiyacı hiçbir zaman bitmeyecek.

Yediğimiz, içtiğimiz her şeyde “doğal” olanı aradığımız bugünlerde cildimizi de doğal yollar ile nemlendirebiliriz!

Sağlıklı ve nem ihtiyacı olan bir cilt için hem tüketebileceğiniz hem de maske olarak uygulayabileceğiniz besinleri sıralıyoruz!

Yoğurt

Antibakteriyel özelliğe sahip yoğurt, B2, B5, B12 vitaminleri ile kalsiyum deposu! Akne, egzama gibi rahatsızlıkları hafifletmeye yardımcı olan yoğurt, içerisindeki mineral ve vitaminler ile cildi nemlendirip, aydınlatıyor.

Zeytinyağı

Tam anlamıyla bir E vitamini deposu olan zeytinyağı cildi nemlendirmeye yardımcı en iyi kaynaklardan biri. Zeytinyağını salatalarınızda, yiyeceklerinizde kullanarak tüketebileceğiniz gibi cildinize uyguladığınız maskelerin içerisine de ekleyerek cildinize uygulanan nemi arttırabilirsiniz.

Bal

Vitamin ve minarelerden zengin yapısıyla maskelerin baş tacı olan bal, maskelerin de olmazsa olmazı. Ciltteki kuruluğu azaltması ve akne oluşumuna karşı gelmesi ile de bilinen bal cildi iyileştirici etkiye sahip.

Salatalık!

Yüzde 60’a yakını su olan salatalık cildinizin nem oranını dengelemekle görevli!

Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için tükettiğimiz salatalık aynı zamanda ciltteki bağ dokuyu güçlendiriyor ve minik kırışıkların da önüne geçiyor. Kahvaltınızda eksik etmediğiniz salatalık ile cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayın.

Avokado

Yediğiniz avokadonun sağlığınız ve cildiniz için faydaları saymakla bitmez. İster salatanızın içerisinde, ister kahvaltınızın baş tacı olarak tüketin ama tükettiğiniz avokadonun kabuklarını atmayın. Kabukların iç kısmı ile ellerinizi ovuşturduğunuzda ellerinizin yumuşadığını fark edeceksiniz. Anti-aging, E, A, K vitaminleri ile potasyum, fosfor, demir ve folik asitten zengin yapısıyla cildin nemlenmesi ve iyileşmesi için süper güçlü bir besin kaynağı olan avokadoyu eksik etmeyin.

Aloe Vera

Evde, bahçede kolayca bakılabilen, doğal ve anında uygulanabilirliği ile sevilen alone vera cilt bakımınızda gerekli nemi size sağlamak için iddalı! E ve A vitaminleri açısından zengin olan alone vera cildi yumuşatıyor, cilt üzerindeki pullanmayı önlüyor.

Doğal ürünler içeren jeller ile de cildinizdeki nemi korumak ve temizliği yapmak mümkün! İçerisinde bulunan aloe vera ve salatalık özü ile Sinoz Yüz Temizleme Jeli ile cildinizin ihtiyacı olan nemi ve temizliği sağlayabilirsiniz.

Sinoz’un en yeni ürünleri altın sabun ve altın göz çevresi serum ile cildinize değer katın ürünleri incelemek için www.sinoz.com.tr adresine uğrayınız

1 Yorum