CİLDİMİZE ÖZEL YAZ MASKELERİ

0
698

Mevsimler hızla değişiyor. Bahar yorgunluğunu atlatamadan yaz sıcakları bunaltmaya başladı mı dersiniz?

Mevsim değişikliklerinde ruhumuz ve cildimiz tabi ki etkileniyor! Stres, uykusuzluk, olumsuz duygular gibi kötü yansımalardan nasibini alan ise en çok yine cildimiz ve ruhumuz oluyor.

Yürüyüş yapmak, sevdiğimiz kişilere daha çok vakit ayırmak gibi ruhumuza iyi gelecek şeyleri daha çok yaparak ruhsal olarak daha iyi hissetmek ve yaza daha enerjik başlamak mümkün! 🙂  Peki ruhumuza iyi gelecek olanları uygulamaya başladık diyelim. Ya cildimiz?

Cildimizin de yaz aylarına girdiğimiz şu güneşli günlerde ruhumuz gibi arınmaya, tazelenmeye ihtiyacı var! Sizler için yaz meyveleri ile kolayca uygulayabileceğiniz 2 maske tarifim var! Bu maskeleri uyguladığınızda bir ihtiyacınız daha var o da inanılmaz bir ürün olan, aktif kömür bileşenleri içeren Seramic Aktif Karbon Maskesi! Düzenli olarak uygulanması sonucunda cildinizde ki parlaklık ve arınmasının keyfini yaz boyunca hissedeceksinizi.

Kirazlı Peeling

Malzemeler

Yulaf

Kiraz

Hazırlanışı

Öğütülmüş veya 1 gece su bekletilmiş 1 tatlı kaşığı yulafı ile 1 tatlı kaşığı kiraz suyunu karıştırın. Kiraz suyunu çıkarmak için kirazın çekirdeklerini çıkarıp süzgeçten geçebilir yahut katı meyve sıkıcağını kullanabilirsiniz. Göz çevresi hariç maskeyi yüzünüze sürüp 5-10 dk bekletin. Su ile durulayın. Bu maske cildinizi ölü hücrelerden arındıracak, dolaşım sistemini uyarıp, ciltteki bakteri ve mikropları yok edecektir.

Avokado Nemlendirici Maske

Malzemeler;

Yarım olgun avokado

2 yemek kaşığı su

1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı

Avokadoları çatalla ezelim. Balı sıcak suyun içerisinde eritin ve arkasından avokado ile karıştırın. Oluşan karışımı parmaklarınızı kullanarak yüzünüze uygulayabiliriz. 10 dakika kadar yüzünüzde tuttuğumuz maskeyi ılık suyla durulayın.

Cildinizi arındırmak ve dinlendirmek için en önemli şey “düzenli” olarak bakım yapmaktır. Cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz Seramic Aktif Karbon Maskesini düzenli olarak uygulayarak cildinizde ki değişime şahit olabilirsiniz.