ÇATLAKLAR NEDEN OLUŞUR ?

1
1267

Durup dururken kimse de çatlak oluşmaz. Hiç kendimizi kandırmayalım ve gelin baş belası olan çatlakların oluşum sebeplerini irdeleyerek; neler yapıp neler yapmamalıyız birlikte karar verelim.

DENGELİ BESLENME!

Ünlü bir beslenme uzmanının sözünü hatirlatmak isteriz. “Ne  yersen ona benzersin”

Yediğimiz hersey sağlıklı bir hayatin ve kusursuz bir vücudun habercisi. Ya da tam tersi.

Antioksidan değeri yüksek gıdalar cildin yenilenme süreceni hızlandırır ve onarım etkisi yaratır. Boylelikle çatlak oluşumu karşısında ilk gardınızı almış olursunuz. Kalorisi dusuk gidalar, ani kilo degisimlerini engelleyecegi icin dolayısıyla çatlak oluşumundaki en önemli faktörlerden birine de meydan okumuş olacaksınız.

DENGELİ HAREKET!

Herşeyin azı karar çoğu zarar demişler. Dogru hareketler ile kan akışınızı harekete gecirebilir ve böylelikle çatlak oluşumunu en aza indirebilirsiniz. Yalnız fazla sporun kas grupları üzerinde yarattigi gerginlik durumuna karşıcildin tepkisiz kalacağı gercegini hatırlatarak antremanlari doğru dengede kurgulamanin önemini hatirlatmak isteriz.

DENGELİ VE DOĞRU BAKIM

Doğru egzersizler ve doğru beslenme şekilleri ile meydan okuduğumuz çatlaklara karşı bir önemli güçte doğru bakım. Sinoz Çatlak Kremi özel bitkisel formülü ile çatlak oluşumunu engellerken antioksidan özleri ile de cildinizi yenilemeye hazır. Ani kilo değişimlerinin sebep olduğu deri üzerindeki kızarıklıklarıda yok eden krem özel bazıyla yağlılık hissi bırakmadan bakım ritüellerinizdeki önemli destekçileriniz aranızda olmaya hazır!

1 Yorum