Çatlaklar Ardındaki Doğal Döngü

0
912

Doğum, ani kilo değişimleri, hormonlar, beslenme bozuklukları, spor ve daha fazlası çatlak oluşumuna zemin hazırlayan sebepler arasında.

Çatlak oluşumunda tüm bu faktörlerden çok daha önemlisi ise: cildiniz. Sağlıklı bir cildin sırrı ise olabildiğince esnek ve nem değeri yüksek bir yapı. Peki cildimize gerekli esnekliği ve nem değerini vermek için neler yapmalıyız?

Cildinizin  daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlayan iki önemli protein grubunu desteklemeniz gerektiğini asla unutmayın. Bu iki önemli protein: kolajen ve elastinden başkası değil..

Kolajen cildinizin genç kalması için faaliyetlerini sürdürürken elastin cilt esnekliğinizi korumakla meşgul. Yalnız yaş almakla birlikte vücudun tüm birimlerinde olduğu gibi bu iki protein üretimi içinde bir yavaşlama ve zamanla yetersizik söz konusu.

Peki bu yavaşlama karşısında önlemimizi nasıl alacağız dersiniz. Tabii ki beslenme ile. Günlük C vitamini dozajını maksimum seviyeye çekmekten asla korkmayaın.

C vitaminin cilt üzerinde ki yenileyeci ve koruyucu müdahelesinin yanı sıra kolajen ve elastin üretimine yüksek oranda desteği var. Bir diğer formül ise kaliteli protein gruplarını beslenme programınıza eklemekte saklı.

Tüm bu düzenin yanı sıra cildiniz için yoğunlaştırılmış bakımın etkisi de ihtiyaç olan elastikiyeti kazanmakta önem taşıyor. Sinoz Çatlak Kremi, soğan ekstratları ile cildiniz üzerinde onarıcı bakım sağlarken antioksidan kaynağı goji berry ile yenileyici etki yaratıyor.

Sinoz Çatlak Kreminin çatlak ve selülit oluşumuna karşı en güçlü kozu ise içeriğinde bulundurduğu yüksek dozajlı c vitamini özleri. Sinoz Çatlak Kremi’nin yoğun nem desteği ile cildiniz onarıcı bakım altına alınırken siz de sıkılaşmış ve pürüzsüz bir cildin keyfini sürmeye hazırlanın.