Bikini Bölgesi Kararmaları Nasıl Geçer?

0
908

Tatil denilince en çok tercih edilen denizler söz konusu olduğunda özellikle bikini bölgemizdeki kararma kâbusa dönüşür. Peki, bu kararmalar neden olur ve nasıl geçer? Genital bölge kararmasının çözümüne birlikte göz atalım…

Cilt temizliğine dikkat edilmesi cilt bakımının temeli olarak da düşünülebilmektedir. Cilt temizlenmediği ve arındırılmadığı zaman cilt üzerinde kir ve ölü hücreler birikebilmektedir. Cilt düzenli temizlendiğinde leke ve kararma oluşumunun önlenmesine katkıda bulunacaktır. Vücuttaki kararmalar için kıyafet seçimi önem taşımaktadır. Çok dar, nefes alamayan kıyafetlerin giyilmesi cilt problemlerinin yanı sıra kararmalara yol açabilmektedir.

Kıyafet seçiminin yanı sıra kıyafetlerin temizliğine de dikkat edilmelidir. Çok hassas ciltlerde çamaşırları temizlemede kullanılan deterjanlar da sorun oluşturabilmektedir. Bu nedenle kokusuz ürünler tercih edilebilir. Koltuk altı bölgesinde olan kararmalar içinse deodorant seçimi önem taşımaktadır. Deodorantlarda yer alan kimyasallar cildi yıpratabilmekte ve tahrişe sebebiyet verebilmektedir. Bunun yanı sıra genital bölgede de koku oluşumunu önlemek için deodorant kullanılabilmektedir. Yine bu durum da kararmaya yol açabilmektedir.

Peki, bu durum için neler yapabiliriz? Düzenli, dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları cilt bakımına da katkıda bulunacaktır. Bu alışkanlıklar genel sağlık açısından da avantaj sağlayacaktır. Bunun yanında hem genel sağlık hem de cilt bakımı için düzenli su tüketimi son derece önemlidir. Vücudun toksinlerden arınabilmesi için de düzenli su tüketilmesi avantaj sağlayacaktır. Yeterli su tüketilmediğinde erken yaşlanma belirtileri, cilt kuruluğu gibi birçok problem ortaya çıkabilecektir. Su tüketildiğinde cildin görünümüne de katkıda bulunacaktır.

Ancak bu tedbirlerin yanında var olan kararmalardan en kısa sürede ve kesin şekilde kurtulmanın yolu doğru ürün kullanımından geçiyor… Sinoz Kozmetik’in etkili ve bitkisel formüllü ürünü Sinoz Beyazlatıcı Krem ile birçok cilt sorunu gibi kararma sorunu da tarihe karışıyor. Bikini/genital bölge başta olmak üzere vücudunuzdaki kararmalardan kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak olan ve zararlı kimyasallar içermeyen formülüyle Sinoz Beyazlatıcı Krem sizler için doğru seçim olacaktır.