Bebek Gibi Bir Cilt Mümkün!

0
747

Hepimiz tarafından kabul görmüş bebek teni yumuşaklığı, pürüzsüzlüğü gibi bir gerçek var. 😊

Peki bizler cildimizi bebek gibi bir cilde nasıl dönüştürebiliriz?

Bebek Maskesi

Malzemeler

Yumurta sarısı (bir adet)

Süt (bir kaşık)

Hazırlanışı

İlk olarak maskeyi uygulamadan önce cildinizi temizleyin. Daha sonra süt ve yumurtayı iyice karıştırın. Temizlenmiş cildinizin tamamına maskenizi uygulayın. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra yüzünüze bir tülbent örterek yaklaşık olarak on beş dakika kadar bekleyin. Süre sonunda cildinizi ılık su ile temizleyerek arındıralım. Bu maske cildin kuruluğunu ve nemsizliğini giderecek ve pamuksu bir hisse kavuşturacaktır. Haftada iki kere uygulanması yeterlidir

Bebek Maskesi 2

Malzemeler

Su (yeteri miktarda)

Bal (bir yemek kaşığı)

Limon suyu (bir yemek kaşığı)

Hazırlanışı

Küçük cam bir kasenin içine bal ve limon suyunu koyup ardından maske kıvamını alana dek içine su ilave ederek güzelce karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı boyun bölgesi de dahil olmak üzere tüm cildinize yedirin ve kurumasını bekleyin. Ardından temiz ve nemli bir bez yardımı ile cildinizdeki maskeyi silerek temizleyin. Sonrasında ise ılık su ile cildin tamamını durulayın. Bu maske yağlı ciltlerdeki nem dengesini korur ayrıca siyah nokta ve sivilce için harika bir önleyicidir. İki haftada bir uygulamanız ise sonuç almanıza etki edecektir.

Maskelerin etkisini en üst seviyeye ulaştırmak için ise Sinoz arındırıcı kil Maskesini uygulayarak cildinde oluşan fazla yağı ve kirleri arındırabilirsiniz! İçeriğindeki kil özleri ile Sinoz arındırıcı kil maskesi cildinize iyi gelecek!