Aktif Karbon Hayatımızda!

0
523

“Aktif karbon dişleri beyazlatıyormuş!” cümlesini duyunca nedir bu aktif karbon diyerek araştırmaya başladım. Ülkemize gelmesi biraz uzun süren mucizevi bir ürün olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Yurt dışında 4 sene önce aktif olarak cilt bakım ürünlerinde kullanılan aktif karbon, yaklaşık 1 yıldır da bizim ülkemizde kullanılmaya başlanmış ve kitlelerin dikkatini hızlıca üzerine çekmeyi başarmış.

Aktif Karbon Nedir?

Aktif karbon, hindistan cevizi kabuğu, yumuşak ve sert odunsu bitkiler, zeytin çekirdekleri ve karbonlu özel malzemelerin içeriklerinden temin edilen bir ürün. Bu ürün saymış olduğum malzemelerin kimyasal aktivasyon ve yüksek sıcaklık buhar aktivasyonu ile saf siyah toz haline çevrilmesi ile kozmetik sektörüne hazır hale geliyor.

Aktif Karbon’un Faydaları Neler?

Antibakteriyeldir. Sivilce ve siyah nokta tedavilerinde kullanılır. Müthiş bir gözenek temizliği yapmanızı sağlar. Ciltteki yağlanmaları dengeler. Ölü deriyi uzaklaştırma ve pürüzsüz bir cilt için mucizedir.

Aktif karbon birçok cilt bakım markası tarafından kullanılmaya başlandı. Deneyimleyip, faydalarını gördüğüm ise Sinoz’un Seramic Aktif Karbon Maskesi!

Siz de bu mucizeye tanık olmak ve cildinizdeki değişimi gözlemlemek isterseniz, bir şans verebilirsiniz!